متد | دکوراسیون داخلی | متد دیزاین | غرفه سازی | دکوراسیون اداری | طراحی غرفه طراحی و دکوراسیون بوتیک
صفحه اصلي   ->   مقالات   ->  طراحی و دکوراسیون بوتیک

 

طراحی و دکوراسیون بوتیک 

طراحی دکور یک مغازه نقش بسزایی در جذب مشتری و انتخاب ایده آل او دارد. پس لازم است قبل از اینکه به فکر زدن یه مغازه شلوغ شوید که مشتری را گیج و انتخاب رو براش سخت می کند، برای دیزاین آن برنامه مفصلی بریزید و در این زمینه هم متمرکز شوید. طراحی بوتیک کار آسانی نیست و نیاز به برنامه ریزی مناسب دارد، ولی با به کار بردن یک‌سری اصول اولیه، ارزش گذاشتن وقت و سرمایه را دارد.

طراحی و دکوراسیون بوتیک1

 

یک محصول خوب باید در یک فضای مناسب عرضه شود و معماری و طراحی دکوراسیون راهکارهای بسیار خوبی را برای تجارت محصولات مختلف ارائه می کند. همچنین، طراحی داخلی مناسب فضا، زمینه را برای جذب و آسایش مشتریان فراهم می کند. پس باید برای ارتباط انسان ها با فضا و مکان، تدابیر ویژه ای اندیشید.    www.md-co.com

طراحی و دکوراسیون بوتیک2

 

تلفیق نور و حجم، ارتباط موثر پوسته درونی و بیرونی فضا، استفاده از رنگ آمیزی سفید، استفاده از مبلمانی متفاوت و در نهایت ایجاد یک محیط سیال، از ویژگی های طراحی بوتیک می باشد. استفاده از دیوارها و پارتیشن های چوبی می تواند فضای یکپارچه ای را برای استقبال از مشتریان و عرضه ی مناسب محصولات ایجاد کند.

طراحی و دکوراسیون بوتیک3

 

در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از نکاتی که در طراحی و دکوراسیون بوتیک دارای اهمیت است آشنا کنیم. این نکات به شما کمک می کند تا بوتیک خود را با سلیقه خود طراحی کنید.    www.md-co.com

در طراحی بوتیک باید توجه داشت که فضای بوتیک باید به اندازه کافی باشد. دکوراتوری را انتخاب کنید که بتواند نظر شما را تامین کند. ممکن است فروشگاه نیاز به تعمیر کلی داشته باشد. در مورد رنگ، زمینه و معماری فروشگاه، انتخاب درستی داشته باشید. از مواردی که باید در طراحی بوتیک به آن توجه کرد، نمای بیرونی فروشگاه ، توجه به زیبایی کفپوش و دیوارها، قفسه های شیک برای لباس ، طریقه چیدمان لباس روی قفسه، سالن استراحت فروشگاه، اتاق های پرو، ویترین های دکوری، مکانی برای انتظار همراهان و... است.

طراحی و دکوراسیون بوتیک4

 

در انتخاب رنگ و بافت دقت کنید. رنگ یکی از عناصر مهم در دکوراسیون بوتیک است. رنگ سفید القاء کنندة آرامش ، صفا و آسایش است. سفید به همراه خصوصیتش ، یکی از کاربردی ترین رنگ ها در طراحی یک فضا می باشد. زیرا با همة رنگ ها قابل ترکیب می باشد،منظور از ترکیب در این مباحث، کنار هم قرارگیری رنگ ها در یک کمپوزسیون رنگی در فضا است.

طراحی و دکوراسیون بوتیک5

 

در میان پوشش ها، دیوارها به جهت وسعت حضورشان در فضا، جایگاه ویژه ای داشته و میزان تاثیر گذاریشان بر دیگر لوازم دکوراسیون بسیار چشمگیرتر است. گذشته از موضوع تاثیر بر روی دیگر لوازم محیط، دیوارها و انتخاب رنگ شان در تغییر وسعت و نور فضا بسیار مؤثر است.

نورپردازی از دیگر عناصر مهم در دکوراسیون است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. در طراحی بوتیک نورپردازی به دلیل جذب مشتری بسیار حایز اهمیت است. 

طراحی و دکوراسیون بوتیک6 

 

جایی را به عنوان اتاق پرو و فضای کافی‌ای را برای نشستن همراهان مشتری در نظر بگیرید.
به جز لامپ‌های سقفی از روشنایی‌های دیگر نیز استفاده کنید.

بعد از تکمیل دکوراسیون، کالاهای مورد نیاز مشتریان را خریداری نمایید. اجناس مرغوب‌تر را در جلو و وسط مغازه قرار دهید تا در همان چند لحظه که مشتری داخل مغازه است، کاملا دیده شود. هر چند وقت یک‌بار دکوراسیون را تغییر دهید. جنس‌های یکسان را یک جا قرار دهید تا امکان خرید برای مشتری‌ای که دنبال جنس خاصی است، راحت‌تر باشد.

طراحی و دکوراسیون بوتیک7  

به سلیقه مشتریانتان توجه کنید. اگر مشتریان خانم‌های جوان هستند، از رنگ‌های روشن، شاد و شیک و طراحی‌های جدید استفاده کنید. خانم‌های شاغل چیزهای ساده را می‌پسندند و دوست دارند اجناس مورد انتخابشان در معرض دید باشد بنابر این اجناس را تقسیم‌بندی و هنگام دکوراسیون از روشی کارا استفاده کنید. خانم‌ها به دنبال لباس خاص برای مناسبت‌های خاص هستند بنابر این، اجناس را بر این اساس تقسیم‌بندی کنید. لباس‌های میهمانی، جین و بلوزها را از هم تفکیک کنید. خانم‌های خانه‌دار اغلب با فرزندان خود به خرید می‌روند، بنابر این دقت کنید چیز خطرناکی کودکان را تهدید نکند. چیزهای کوچک را دور از دسترس آن‌ها قرار دهید و از محکم بودن ویترین‌ها مطمئن شوید. از یاد نبرید خیال مشتری برای خرید باید راحت باشد. 

طراحی و دکوراسیون بوتیک8 

 

در چیدمان اجناس تنوع ایجاد کنید و با تغییر جای اجناس حال و هوای تازه‌ای به فروشگاه بدهید. مشتریان دائم، مایلند هر چند وقت یک بار اجناس مغازه تغییر کند.     www.md-co.com

 

 

 

  

٠:٠٨:٢٧  پنجشنبه ١٢ بهمن ١٣٩١
 
تاريخ مقاله
1.11mb
 
حجم مقاله
٠
 
تعداد دانلود