متد | دکوراسیون داخلی | متد دیزاین | غرفه سازی | دکوراسیون اداری | طراحی غرفه دکوراسیون مدرن
صفحه اصلي   ->   مقالات   ->  دکوراسیون مدرن

 

 

دکوراسیون مدرن  

اصول دکوراسیون مدرن سادگی است، یعنی هرچه کمتر بهتر. در دکوراسیون مدرن هر چه مبلمان کمتر باشد، جلوه بیشتری دارد. در اتاق‌های مدرن امروزی بیش از هر چیز سادگی و یک دست بودن وسایل مد نظر است و اغلب از چوب‌های تیره یا سیاه استفاده می‌شود. رنگ‌های تیره به اتاق سبکی خاص داده و آن را کلاسیک و مدرن نشان می‌دهند. معمولا دکوراسیون داخلی به این شکل است که وسایل در یک اتاق محدود به میز، کاناپه و اشیاء معدودی است. نکته مهم ایجاد هارمونی، تعادل، و تقارن درطراحی و دکوراسیون فضا است. از این رو ما در این مقاله در نظر داریم شما را به برخی از اصول دکوراسیون مدرن آشنا کنیم. 

دکوراسیون مدرن1 

 

اصول دکوراسیون مدرن

 

رنگ کردن :

رنگ آمیزی و تغییر رنگ لوازم، ارزانترین روش ممکن برای ایجاد تنوع در دکوراسیون می باشد. رنگ کردن، ساده‌ترین روش تغییر حالت یک اتاق است. ضمن اینکه خود شما هم می توانید آن را انجام دهید. برای دکوراسیون تلفیقی سه رنگ اصلی انتخاب کنید. می توان از رنگ های متضاد استفاده کرد یا رنگ هایی را به کار برد که با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. اگر طرفدار کنتراست یا تضاد در دکوراسیون تلفیقی خانه هستید باید از رنگ های متضاد استفاده کنید و اگر تمایل به ایجاد هارمونی در دکوراسیون دارید، باید از رنگ های مکمل استفاده کنید. کنار گذاشتن رنگ سفید و انتخاب رنگ‌های قوی‌تر مانند قرمز تیره، قهوه‌ای پررنگ و طوسی به مدرن کردن دکوراسیون شما کمک میکند. رنگ‌های روشن‌تر اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و رنگ‌های تیره‌تر دیوارها را نزدیک‌تر نشان می‌دهد. از رنگ زرد استفاده کنید، زرد جزو رنگ‌هایی است که فضا را زنده می‌کند. معمولا رنگ‌های آبی روشن، بنفش، سبز، صورتی و نارنجی جسم و روح شما را آرامش‌ می‌دهند. انتخاب رنگ سفید، ظاهری مدرن به آشپزخانه شما می‌دهد.

 

دکوراسیون مدرن2 

 

یکی از ابتکاراتی که می تواند فضای شما را مدرن تر کند، ست کردن رنگ یکی از دیوارها با مبلمان یا پرده است و یا حتی می توانید پس از رنگ کردن فضا یکی از دیوارها را با سبکی هنری بیارایید. استفاده از عناصر همرنگ، هم بافت یا هم طرح، جذابیت و تنوع خاصی به اتاق ها می دهد 

دکوراسیون مدرن3 

 

مبلمان :

مبلمان یکی از موارد مهم در تغییر اتاق شماست. لازم نیست حتما از مبلمان گرانقیمت استفاده کنید یا حتی آن‌ها را عوض کنید. بلکه می‌توانید از روش‌های دیگر مثلا تغییر چیدمان یا تعویض رویه استفاده کنید. مبلمان و قطعات اصلی دکوراسیون خانه را در یک سبک خریداری کنید. انتخاب یک مبلمان زیبا و چیدمان مناسب آن می تواند نقش مهمی در زیبایی و جلوه اتاق نشیمن منزل شما داشته باشد. در هنگام انتخاب مبلمان بایستی تناسب آن با دکوراسیون خانه و همچنین راحتی آن در نظر گرفته شود. استفاده از مبلمان ساده فضای اتاق را مدرن تر می کند. 

دکوراسیون مدرن4 

 

نورپردازی :

یکی از مهمترین نکاتی که در هر دکوراسیونی باید مورد توجه قرار بحث نورپردازی است. شما برای مطالعه و انجام کارها به نور کافی و برای ایجاد محیطی صمیمی‌تر به نور ملایم احتیاج دارید. پس لازم است میزان نور را در هر اتاق تنظیم کنید. نورپردازی ملایم همراه با رنگ‌های لوکس و آینه‌های دیواری آرامش‌بخش بوده و فضای ما را مدرن تر خواهند کرد.               

دکوراسیون مدرن5 

 

کف :

با وجود موارد گفته شده کف پوش زیبا زمینه ی بسیار خوبی برای تبدیل شدن یک فضای معمولی به یک اتاق شیک و مدرن است. برای مدرن کردن فضا می توانیم از پارکت، سنگ و یا هر متریال جدیدی به عنوان کفپوش استفاده کنیم. این کار باعث میشود فضایی شیک و مدرن داشته باشیم.  www.md-co.com     

دکوراسیون مدرن6 

 

استفاده از طرح های هنری :

یکی از اقداماتی که به تازگی در طراحی اتاق ها رایج شده و جزو ایده های بسیار جالب هم است و از طرف کسانی که برای طراحی اتاق خود به دکوراتورهای حرفه ای مراجعه می کنند، مورد استقبال واقع شده، استفاده از نقاشی روی دیوارها و سقف اتاق است. این نقاشی ها می تواند با توجه به سبکی که دکوراسیون بر مبنای آن طراحی می شود، متفاوت باشد. برای مثال، ممکن است فردی از نقش آسمان روی سقف اتاق استقبال کند، فرد دیگر از نقوشی مانند خطوط درهم و برهم استقبال کند یا هر نقش دیگری.

دکوراسیون مدرن7 

 

برای مدرن کردن اتاق ها، می توانید با استفاده از هنر عکاسی و تبدیل عکس ها به تابلوهایی به اندازه یکی از دیوارهای اتاق یا بخشی از آن، می تواند فضا را بسیار زیبا کند.

از دیگر کارهایی که میتوان بر روی دیوارها انجام داد این است که با استفاده از از سنگ، چوب یا پارچه یا یک کاغذ دیواری با طرحی خاص و یا پتینه فضای اتاقتان را به شکل مدرن بیارایید. 

 

 

 

 

 

١٣:٠٣:٥٢  پنجشنبه ٢٨ دي ١٣٩١
 
تاريخ مقاله
849kb
 
حجم مقاله
٠
 
تعداد دانلود