متد | دکوراسیون داخلی | متد دیزاین | غرفه سازی | دکوراسیون اداری | طراحی غرفه قدم های آغازین در طراحی
صفحه اصلي   ->   مقالات   ->  قدم های آغازین در طراحی

قدم های آغازین در طراحی

طراحی داخلی دانشی است که ما را به صورت خلاقانه در زمینه دکوراسیون و دستیابی به یک محیط آراسته و متناسب با سبک و سیاق زندگی یاری می کند .در این زمینه می بایست تحقیق و ارزیابی همزمان در هماهنگ کردن عناصر و  اشیا در یک محیط داخلی را پایه اصلی کار خود قرار داد .

 

 

نتیجه کار یک طراح که دارای مهارت های لازم باشد شبیه به جادوگری می ماند و نتیجه می تواند شما را برای مدتی مبهوت کند .برا ی رسیدن به این هدف ، همت بالا و دانش عالی نیاز است .با مطالعه این مطالب ، شما نیز دانش لازم را برای نقد و بررسی طراحی های داخلی به دست خواهید آورد .

 

قبل از شروع ، توجه شما را به این نکته جلب می کنم که هدف ما ، هنر برای هنر نیست ، بلکه مجموعه طراحی شده می بایست حس آرامش و راحتی را برای ما به ارمغان بیاورد و درباره تمام تجهیزاتی که استفاه می کنند به غیر از حالت دکوری ، به حالت کاربردی آن هم توجه شود .

 

 با استفاده از این رهنمود ، طراحی شما عمر بیشتری پیدا خواهد کرد .به این معنا که هر قدر آرامش بیشتری را القا کند تمایل برای تغییر و تعویض آن به همان اندازه به تاخیر می افتد .

 

اگرچه میزان فضای در نظر گرفته شده برای طراحی مهم است ولی هرگز نمی توان برای آن ارزش اصلی قائل شد .یعنی یک طراح خوب می تواند در محیط کوچک آپارتمانی نیز مهارت خود را نشان دهد .

 

بعضی از مردم اعتقاد دارند که یک طراحی خوب متناسب برای یک خانواده دو نفره است ، ولی یک طراح خوب و ماهر قادر است در طراحی های خود نیازهای تک تک اعضای یک خانواده کامل در نظر بگیرد.

 

یکی از وظایف طراح ، تقسیم بندی اجسام  بر اساس میزان تاثیرگذاری در فضا و میزان ایجاد حس گرما و سرما و یا نرمی و سختی است .

 

برای ایجاد فضایی نو و پر شخصیت حتما و اختصاصا تجمل راه حل نیست ،بلکه در یک فضای جمع و جور با بودجه ای معقول هم می توان زیبایی آفرید .این تنها منوط به آن است که خلاقیت خود را در بی مرزی ها رها کنیم تا آفرینش هنر را به حد کمال برساند .چاشنی بازی با کاربری فضاها و مبلمان و کمی بر هم ریختن پازل مفاهیم جا افتاده ، از جمله این رهاییهاست

 

اگر شما برای طراحی منزل یا محل کارتان به کمک احتیاج داشتید تنها با یک تماس می توانید از گرو ه طراحان متد مشاوره دریافت نمایید

١٤:١٥:٢٨  يكشنبه ٩ مهر ١٣٩١
 
تاريخ مقاله
 
حجم مقاله
٠
 
تعداد دانلود